skip to Main Content

Dofinansowanie na profilaktykę i wczesne wykrywanie osteoporozy

Dobre informacje dla mieszkańców. Gmina otrzymała kolejne dofinansowanie, tym razem na program polityki zdrowotnej realizowany przez gminę w obszarze edukacji w zakresie osteoporozy i wczesnego wykrywania choroby „Profilaktyka osteoporozy FM SRP”. Otrzymane przez urząd dofinansowanie w wysokości 250.000 zł pozyskaliśmy w ramach konkursu Ministerstwa Zdrowia.

Celem programu ma być zmniejszenie zachorowalności z powodu osteoporozy, wczesne wykrywanie choroby i skuteczne jej leczenia, które zmniejszy liczbę złamań osteoporotycznych wśród seniorów. Zgodnie z założeniami konkursu dofinansowanie wynosi 80% wartości projektu, co oznacza, że z budżetu gminy w latach 2023-2025 niezbędne jest przeznaczenie pozostałych środków, które będą stanowić 20% wartości projektu. Program będzie realizowany w gminie przez co najmniej dwa lata.

– „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy w gminie Buk” jest jeden z wielu programów zdrowotnych realizowanych przez gminę. Na bieżąco staramy się odpowiadać na potrzeby zdrowotne mieszkańców i obecnie proponujemy programy w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania wad postawy wśród dzieci w wieku szkolnym, profilaktyki i wczesnego wykrywania nadwagi oraz otyłości wśród dzieci klas III szkoły podstawowej, profilaktyki raka szyjki macicy. Też na bieżąco staramy się reagować na sytuację zdrowotną mieszkańców i w roku ubiegłym zaproponowaliśmy skorzystanie z programu w zakresie rehabilitacji po przebyciu COVID-19 w ramach „Pakietu dla ozdrowieńców” – mówi burmistrz MiG Buk Paweł Adam.

Back To Top
Skip to content