skip to Main Content

Piknik dla seniorów

Z inicjatywy Domu Dziennego Pobytu „Pogodnej Jesieni” odbył się piknik integracyjny dla seniorów, którego organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Buku. W czwartek, 24 sierpnia do Żarnowca przyjechało około 100 podopiecznych: z DDP „Pogodna Jesień”, klubu seniora w Dobieżynie, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w gminie Buk oraz goście z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy.

Na początku spotkania – w ramach działań profilaktycznych – funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Komisariatu Policji w Buku udzielili seniorom niezbędnych porad: jak ustrzec się przed zagrożeniami w codziennym życiu, na przykład przed oszustami podającymi się za policjantów, czy niebezpieczeństwami w cyberprzestrzeni. „Nie udziela się informacji na swój temat obcym osobom, nie daje się pieniędzy, nie wchodzi się w linki od nieznanych nadawców”, to tylko jedne z wielu wskazówek.

W otoczeniu urokliwej przyrody, ciesząc się promieniami słońca seniorzy mile spędzili czas; nie zabrakło też wspólnego śpiewania i tańców. O oprawę muzyczną zadbał Piotr Goroński – instruktor „Pogodnej Jesieni”. Było coś nie tylko dla ducha, ale też ciała – catering zapewniony przez organizatorów. I spacerek – do pobliskiego źródełka Żarnowiec; urokliwego miejsca, gdzie przez chwilę można się poczuć jak w górach.

Zaproszonym gościom towarzyszyli przedstawiciele urzędu na czele z burmistrzem Miasta i Gminy Buk Pawłem Adamem oraz kierownicy jednostek gminnych. Burmistrz podziękował seniorom za udział w pikniku. Wyraził nadzieję, że tego typu spotkania są najlepszą formą wspólnego spędzania czasu oraz integracji. I zaprosił na gminne dożynki i Wielką Otuską, które odbędą się 10 września oraz na Dni Seniora, które gmina organizuje od 2 do 6 października.

Back To Top
Skip to content