skip to Main Content

Uczniowie na wakacjach, szkoły w remoncie

Wakacje to dla uczniów czas wypoczynku. Jednak nie oznacza to, że w szkołach w tym czasie nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, w placówkach oświatowych na terenie gminy okres ten wykorzystany został na remonty, na które z budżetu gminy przeznaczono około 400 tysięcy złotych.

– Wakacje to dobry czas na większe remonty w szkołach i przedszkolach. Prawie wszystkie placówki zostaną wyremontowane przed nowym rokiem szkolnym. Odświeżamy, usprawniamy i poprawiamy ich funkcjonalność, by szkoły i przedszkole wyglądały coraz lepiej, a przede wszystkim, by były coraz bardziej przyjazne i bezpieczne dla naszych uczniów i przedszkolaków – mówi burmistrz Paweł Adam.

Przebieg prac w placówkach oświatowych na terenie gminy:

Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku: odświeżenia trzech sal przedszkolnych oraz korytarza.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bukowskich w Buku: remont sześciu sal lekcyjnych, w tym informatycznej (wyrównanie ścian i sufitu, wmontowanie istniejących instalacji w ścianę, malowanie), rozbudowa sieci w sali informatycznej oraz rozbudowa instalacji elektrycznej i sieci LAN w sali informatycznej, przebudowa instalacji opraw oświetleniowych korytarza i montaż oświetlenia LED, montaż opraw oświetlenia AV na korytarzu, montaż nowych opraw oświetleniowych, starych instalacji elektrycznych na korytarzu (na parterze), rozbudowa instalacji elektrycznej w świetlicy szkolnej, wymiana i modernizacja instalacji internetowej w świetlicy oraz remont świetlicy (wyrównanie i malowanie ścian i sufitu, wzmocnienie posadzki siatką, położenie płytek na podłodze), remont części korytarzy wraz z klatką schodową na parterze budynku (wyrównanie powierzchni, malowanie, wzmocnienie ścian siatkami), pierwszy etap remontu szatni dla chłopców (wyrównanie i malowanie ścian oraz sufitu), montaż ogrodzenia panelowego oraz utwardzenie dojścia do szkoły (od ul. Otuskiej) kostką betonową.

Szkoła Podstawowa im. dr Lecha Siudy w Szewcach: remont dwóch sal lekcyjnych (wyrównanie ścian i sufitu, modernizacja istniejących instalacji, malowanie), zabudowa podciągu na korytarzu okładziną niepalną. W budynku szkoły w Dakowach Suchych: montaż osłon grzejnikowych.

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie: przestawienie balustrady schodów zewnętrznych wraz z remontem od strony boiska (naprawa ubytków, wykonanie hydroizolacji, położenie płytek), remont schodów oraz podjazdu przy sali gimnastycznej (demontaż starej i montaż nowej nawierzchni z kostki betonowej, montaż oporników, wyrównanie istniejącego dojścia z kostki betonowej), położenie papy termozgrzewalnej wraz z niezbędnymi obróbkami blacharskimi oraz naprawa mocowania górnych blach attyki na budynku przy sali gimnastycznej.

Szkoła Podstawowa im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie: remont zaplecza sali lekcyjnej (wyrównanie oraz wzmocnienie ścian i sufitu, malowanie, wymiana wykładziny elastycznej na podłodze), wymiana płytek podłogowych w łazience na drugim piętrze, montaż osłon grzejnikowych.

Back To Top
Skip to content