skip to Main Content

Na wycieczki z programu „Poznaj Polskę”

Już pierwszy tydzień wakacji, a my jeszcze wspominamy szkołę. Ale nie naukę, tylko wycieczki szkolne, które były możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z programu „Poznaj Polskę” organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki. Na wycieczki szkolne Miasto i Gmina Buk otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 23.545 zł.

Szkole Podstawowej im. dr L. Siudy w Szewcach została przyznana dotacja w wysokości 3.545 zł, przy wkładzie własnym – 886 zł; Branżowej Szkole I stopnia w Buku – dotacja: 5.000 zł, wkład własny: 1.250 zł; Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku – dotacja: 15.000 zł, wkład własny – 3.750 zł.

W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie z Branżowej Szkoły I Stopnia w Buku w dn. 23.05.br. wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i Europejskiego Centrum Solidarności. W Muzeum II Wojny Światowej uczniowie wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, ofiarach i sprawcach, bohaterach i zwykłych ludziach. W Europejskim Centrum Solidarności zwiedzili wystawy poświęcone tematyce powstania NSZZ „Solidarności”, strajkom w Stoczni Gdańskiej oraz upadkowi komunizmu w Europie. Uczestnicy wycieczki zobaczyli także ważne zabytki i główne punkty Gdańska, między innymi Ratusz Starego Miasta, pomnik Heweliusza, Targ Węglowy, Złotą Bramę, ulicę Długą oraz fontannę Neptuna i słynny Żuraw.

Uczniowie kl. IV-VIII Szkoły Podstawowej im. dr. L Siudy w Szewcach w dn. 17.05.br., udali się na wycieczkę do Poznania. Zwiedzanie zaczęli od Poznańskiego Muzeum Pyry, gdzie usłyszeli bardzo ciekawe historie związane z pyrami, następnie pojechali do Poznańskiej Palmiarni, w której odbyli podróż wśród rozmaitych gatunków roślin.

Uczniowie z klas VI a i VI c ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku w dn. 10-12.05.br. uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wrocławia i Karpacza. Pierwszego dnia, podczas pobytu we Wrocławiu, odwiedzili Halę Stulecia oraz Wrocławskie ZOO, gdzie ogromne wrażenie zrobił na nich tygrys. Następnie spacerowali po historycznym centrum kultury podziwiając Ostrów Tumski z Katedrą, Rynek, Ratusz i Muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego. Kolejnego dnia uczniowie zdobyli Śnieżkę, zwiedzili Świątynię Wang oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Na zakończenie wycieczki udali się zwiedzać Hutę Szkła Kryształowego Julia. Uczniowie byli także nad wodospadem Szklarka oraz zwiedzili ruiny zamku Chojnik.

 

Back To Top
Skip to content