skip to Main Content

Bukowianki zdobyły I miejsce

Uczennice Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich: Blanka Jarmużek, Maria Matuszewska, Martyna Szczechowiak, Magdalena Samól, Amelia Radomska, Gabriela Niespodziana, Antonina Kubiak i Agata Hadrych zdobyły I miejsca w ogólnopolskim konkursie, w kategorii muzycznej klas 4-6. Nagrodzone wzięły dzisiaj udział w uroczystej gali wręczenia nagród, która w dn. 17.05.br. odbyła się w Warszawie.

W Ogólnopolskim Konkursie Misyjnym „Mój Szkolny kolega z misji”, którego tegoroczna XXII edycja została zorganizowana pod tytułem „Misjonarze budowniczymi pokoju” uczestniczyli uczniowie z 362 szkół podstawowych z całej Polski. Dzieci i młodzież mogły wykazać się swoimi umiejętnościami i pomysłami w czterech kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i charytatywnej.

– Temat misji i misjonarzy jest obecny w naszej szkole między innymi poprzez udział w konkursach i podejmowanych inicjatywach proponowanych przez ogólnopolską organizację misyjną Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, na przykład opatrunek na ratunek, zbiórka oprawek, adopcja na odległość. Jednym z przejawów zainteresowania i troski uczniów naszej szkoły o pokój w naszej ojczyźnie i na całym świecie było przystąpienie do kolejnej edycji konkursu, który zwracał uwagę na to, że misjonarze są budowniczymi pokoju i pojednania – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich Kamila Kaseja.

Uczennice z bukowskiej podstawówki z pomocą opiekunów przygotowały tekst, muzykę oraz prezentację do utworu „Wszyscy jesteśmy tacy sami”, który zdobył I miejsce w kategorii muzycznej klas 4-6.

Link do utworu uczennic:
https://photos.app.goo.gl/8gYQCjPWhNR16o6W9

W programie uroczystości, oprócz wręczenia nagród laureatom konkursu, była też okazja zwiedzić Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki. Wyjazd do Warszawy był możliwy dzięki wsparciu finansowemu urzędu Miasta i Gminy Buk, który zapewnił transport oraz przy wsparciu dyrektora szkoły Kamili Kasei.

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów muzycznych, rozwijania i dzielenia się swoimi talentami!

Back To Top
Skip to content