skip to Main Content

Koncert Nadziei

Byłaś serca biciem/ Wiosną, zimą, życiem/ Marzeń moich echem/ Winem, wiatrem, śmiechem – śpiewał Kuba Badach w jednym z największych przebojów Andrzeja Zauchy podczas sobotniego Koncertu Nadziei, na który zaprosił burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam. Oprócz Kuby Badacha na scenie, w hali OSiR, wystąpiły instrumentalistki z Kwartetu Obsession.

– Po zimowych letargu przyroda na nowo budzi się do życia, a wraz z nią nadzieja. Niech ten dzisiejszy Koncert Nadziei będzie dla Państwa chwilą radości i wytchnienia. Niech obudzi w nas to co najlepsze i doda energii, potrzebnej do realizacji wszystkich celów i marzeń. Dziękuję, że przyjęliście Państwo nasze zaproszenie i dziś spotykamy się na tym wyjątkowym wydarzeniu. Życzę miłego wieczoru – tymi słowami gospodarz wydarzenia – burmistrz zwrócił się do bukowskiej publiczności, która wypełniła widownię w hali OSiR.

Koncert Nadziei prowadził dziennikarz radia Eska Rafał Adamczak, dobrze znamy z prowadzenia koncertów w naszej gminie. Wśród zaproszonych gości byli między innymi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu poznańskiego, przedstawiciele naszej gminy: Rady MiG Buk, urzędu, jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, kultury, kościoła, kółek rolniczych, klubów sportowych, sołtysi oraz liczne grono dyrektorów i kierowników instytucji kultury, bibliotek, ośrodków sportu pomocy społecznej z zaprzyjaźnionych gmin. I oczywiście goście najważniejsi i wyjątkowi – mieszkańcy Miasta i Gminy Buk.

Gwiazdą Koncertu Nadziei był Kuba Badach, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Muzyk, kompozytor, wokalista, dwukrotny laureat nagrody „Fryderyki” w kategorii wokalista roku. Podczas sobotniego koncertu artysta oddał hołd legendzie polskiej sceny muzycznej Andrzejowi Zausze, ale nie było to jedynie odśpiewanie jego piosenek. Dużo było improwizowanych aranżacji, które nadały zupełnie nowego wydźwięku dobrze znanym utworom. W programie nie zabrakło znanych przebojów, między innymi „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem”, „Dzień dobry Mr. Blues”, „Bezsenność we dwoje”, „Siódmy rok”, „Wieczór nad rzeką zdarzeń” „Czarny Alibaba”. Do tego wyjątkowy głos Kuby Badach, jego charyzma i osobowość sceniczna. Wspaniała konferansjerka, żarty i swoboda na scenie były wartością samą w sobie i zupełnie dodatkowym aspektem koncertu. Artysta poruszał na scenie różne tematy – opowiadał o płycie nagranej w hołdzie dla Andrzeja Zauchy, koncertach, ludziach, których spotyka na swojej drodze, też podczas występów.

Ciekawie wypadł też występ Kwartetu Obsession, który tworzą absolwentki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w składzie: Kamila Szalińska-Bałwas, Agnieszka Kłosiewicz, Aleksandra Świdzińska i Justyna Meliszek. W sobotni wieczór artystki zaprosiły w niezwykłą podróż z programem „Sztuki Piękne”. W humorystyczny sposób odkrywały zasady rządzące światem, wygrywając je na swoich instrumentach w sposób, który zaskakuje i sprawia, że uśmiech sam ciśnie się na usta. Ciągła walka z dążeniem do perfekcyjnej sylwetki, rozterki damsko-męskie to jedne z tematów, które panie użyły do stworzenia swego rodzaju osobliwej terapii muzyką i śpiewem. Artystki zaserwowały słuchaczom zarówno szereg klasycznych melodii jak na przykład „V Symfonia” Beethovena, jak i hity współczesne w ciekawej odsłonie, na przykład „Don’t worry, be happy” czy zaskakujące wykonanie hitu Eda Sheerana „Shape of you”. Można było też usłyszeć popularne motywy filmowe, na przykład z „Janosika”, „Mission Impossible”.

Za wspaniały koncert artystkom i artystom podziękowania złożyli dyrektor MGOK Agnieszka Skałecka oraz burmistrz Paweł Adam.

Na zakończenie wieczoru, każda z pań otrzymała od burmistrza lub radnych symboliczną różę, co było bardzo miłym gestem, który na pewno na długo pozostanie w pamięci. Też z nadzieją, że za rok znów się spotkamy na Koncercie Nadziei.

Back To Top
Skip to content