Apel WIOZ – Chroń zwierzęta podczas upałów!
Fundacja Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt informuje, że każdego roku w okresie wysokich temperatur otrzymuje liczne zgłoszenia dotyczące zwierząt pozostawionych bez dostępu do świeżej wody i zacienionego miejsca. Takie warunki mogą w bardzo krótkim czasie doprowadzić do przegrzania organizmu, udaru cieplnego, a nawet śmierci zwierzęcia.
Apelujemy do wszystkich opiekunów o zapewnienie zwierzętom:
- stałego dostępu do świeżej i czystej wody,
- schronienia przed słońcem i możliwości odpoczynku w cieniu,
- odpowiednich warunków, które pozwolą bezpiecznie przetrwać upały.
Pamiętajmy również, aby nigdy nie pozostawiać zwierząt w zamkniętych samochodach – temperatura wewnątrz pojazdu wzrasta błyskawicznie i stanowi śmiertelne zagrożenie.
Reagujmy, gdy widzimy zwierzę narażone na działanie wysokich temperatur. Nasza odpowiedzialność i szybka reakcja mogą uratować życie.
Więcej informacji na plakacie.







