Apel o niewyrzucanie śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych
Ponownie zwracamy się do Mieszkańców z apelem o niewyrzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, m.in. wzdłuż dróg, na prywatnych posesjach, polach uprawnych, poboczach, terenach zielonych oraz w lasach. Miasto i Gmina są zmuszone do posprzątania, a tego typu działania generują dodatkowe koszty oraz negatywnie wpływają na środowisko i estetykę naszej okolicy.
Przypominamy, że większość odpadów podrzucanych w przestrzeni publicznej to odpady komunalne, które objęte są systemem zbiórki organizowanym przez Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT”, a więc można je bezpłatnie przekazać do firmy odbierającej odpady komunalne zgodnie z harmonogramem odbioru i/lub do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Buku przy ul. Przemysłowej 10, w ramach złożonej deklaracji śmieciowej.
Jeżeli nie wiesz, gdzie wrzucać odpady, skorzystaj z podpowiedzi tj. kliknij w poniższy link:
https://selekt.czempin.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=13&strona=1
a następnie Buk > JAK SEGREGOWAĆ?> lub GDZIE WRZUCIĆ? >
Apelujmy o odpowiedzialne postępowanie z odpadami oraz korzystanie z dostępnych rozwiązań.
Zaśmiecanie przestrzeni publicznej jest wykroczeniem i podlega karze!
Dbajmy wspólnie o czystość i porządek w naszej gminie.















