skip to Main Content

Usługi w e-Urzędzie Skarbowym

Szanowni Państwo,

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu uprzejmie informuje, o wprowadzeniu nowych usług dla Klientów Krajowej Administracji Skarbowej, dostępnych elektronicznie w e-Urzędzie Skarbowym.

Serdecznie zapraszam oraz zachęcam Klientów Urzędu do korzystania z doręczeń elektronicznych w e-Urzędzie Skarbowym. Jest to nowa i wygodna forma wymiany korespondencji z urzędem skarbowym. Dzięki niej mogą Państwo m.in. bezpłatnie pobrać zaświadczenie o dochodach czy o niezaleganiu w podatkach, a także prowadzić elektronicznie korespondencję z urzędem skarbowym. Aby korzystać z e-doręczeń wystarczy wyrazić zgodę na e-komunikację w systemie.

Elektroniczne doręczenia w e-US: https://www.gov.pl/web/kas/nowe-uslugi-w-e-urzedzie-skarbowym.

Jednocześnie pragnę zwrócić Państwa uwagę, że w e-Urzędzie Skarbowym dostępnych jest już ponad 20 usług dla Klientów. Usługi aktualnie dostępne w e-US to m.in. :
1. Twój e-PIT (możliwość złożenia zeznania podatkowego)
2. Możliwość elektronicznego wysyłania pism do organów podatkowych
3. Pobieranie zaświadczeń, np. o dochodach, o niezaleganiu w podatkach – bezpłatnie, bez uiszczania opłaty skarbowej; automatycznie, nawet w ciągu kilku sekund
4. Aplikacja e-mikrofirma dla przedsiębiorców – teraz też zintegrowana z Krajowym Systemem e-Faktur
5. Sprawdzenie nałożonych na klienta mandatów karnych + możliwość ich opłacenia
6. Sprawdzenie informacji na temat zwrotów PIT i VAT
7. Sprawdzenie i możliwość aktualizacji danych podatnika

Serwis jest także dostępny dla obcokrajowców – w wersji angielskiej oraz ukraińskiej.
Szczegółowe informacje o poszczególnych usługach znajdą Państwo pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy

Back To Top
Skip to content