skip to Main Content

Medale i listy gratulacyjne za długoletnie pożycie małżeńskie

50 lat temu życie na dobre i na złe obiecało sobie 15 par z naszej gminy; 60 lat temu miłość, wierność i uczciwość małżeńską przyrzekało sobie 4 pary; a 65 lat sakramentalne „tak” powiedziała sobie jedna para. Tyle lat wspólnego życia jest najlepszym symbolem wierności i miłości, dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.

W dn. 26.10.br. Burmistrz MiG Buk Paweł Adam, Przewodniczący Rady MiG Buk Piotr Goroński i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Węklar spotkali się z parami na jubileuszowej uroczystości, tak ważnej dla małżonków i ich rodzin, która odbyła się w restauracji „Melodia” w Buku.

Pary obchodzące 50-lecia pożycia małżeńskiego czyli złote gody otrzymały odznaczenia: medale i legitymacje przyznawane przez Prezydenta RP oraz listy gratulacyjne i kosze upominkowe ufundowane przez gminę, zaś małżeństwa z 60-letnim (diamentowe gody) i 65-letnim stażem (żelazne gody) – listy gratulacyjne i kosze upominkowe.

Burmistrz złożył serdeczne życzenia w imieniu gminy. – Dzisiejsza uroczystość jest wyjątkowa, bo mamy przed sobą wyjątkowych bohaterów. 50, 60 i 65 lat temu składaliście sobie Państwo przyrzeczenie miłości i wierności, że będziecie wzajemnie dzielić zarówno te dobre jak i złe chwile, że razem przejdziecie przez życie. Dziś jest ten piękny moment, kiedy w dowód uznania za te wspólne lata Prezydent RP przyznał Państwu medale; a do tych gratulacji przyłącza się również samorząd gminny. Stanowicie wzór do naśladowania nie tylko dla swoich rodzin, dzieci, wnuków, prawnuków, ale też dla całej naszej społeczności. Życzymy Państwu kolejnych długich lat wypełnionych zdrowiem, szczęściem, radością i miłością.

Podczas tej szczególnej uroczystości był też czas na opowieści o wspólnie przeżytych latach. Jak mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Węklar: – Obchody tak dostojnych jubileuszy to czas, aby się zatrzymać, choć na chwilę. Spojrzeć wstecz na to, co Państwo osiągnęliście w trakcie trwania Waszego małżeństwa. To czas na wspomnienie zarówno tych chwil radosnych, jak i problemów, które wspólnymi siłami udało się rozwiązać.

Były nie tylko medale, listy gratulacyjne, kosze upominkowe, ale też zdjęcia, które z pewnością będą niezapomnianą pamiątką. Uroczystości towarzyszył wytęp znanego społeczności bukowskiej kapelmistrza Karola Hołody, który swoimi piosenkami i dowcipami wprawił wszystkich w doskonały humor.

Niestety, ale nie wszyscy jubilaci, który obchodzili w tym roku złote, diamentowe i żelazne gody mogli uczestniczyć w spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody na to nie pozwoliły. Gdyby na spotkanie przybyły wszystkie pary małżeńskie, to byłoby 20 par, które 50 lat temu obiecało sobie życie na dobre i złe; 6 par, które 60 lat temu przyrzekało sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską i 1 para, która sakramentalne „tak” powiedziała sobie 65 lat temu.

Wszystkim jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia oraz miłości na kolejne, wspólne lata.

 Więcej o uroczystości w listopadowym wydaniu „Kosyniera Bukowskiego”.

 

 

Back To Top
Skip to content