skip to Main Content

O!Ukraina – spotkanie z Weroniką Marczuk

11 maja w Sali Miejskiej w Buku gościła Weronika Marczuk, producentka filmowa, z wykształcenia prawnik, urodzona w Kijowie, od 30 lat mieszkająca w Polsce, autorka książki „O! UkraЇna”, która była inspiracją do rozmowy o Ukrainie. Z humorem i znajomością tematu przedstawia arcyciekawe fakty, sekrety mentalności, różnice i recepty na zrozumienie oraz poznanie Ukrainy takiej, jaka ona jest naprawdę. Szczególnie w tym trudnym, wojennym czasie Weronice Marczuk niełatwo było opowiadać o kraju, w którym się urodziła, i w którym pozostała jej rodzina, nie chcąc opuszczać ojczyzny.

Spotkanie poprowadziła Liliana Skibińska-Szłapka, dziennikarka telewizyjna, która dopytywała autorkę między innymi, czy więcej podobieństw, a może różnic pomiędzy Polakami a Ukraińcami? – Duch wolności, potrzeba niepodległości zawsze łączyły oba narody, a dzielą z pewnością różnice kulturowe. Ale co tu dużo mówić o różnicach, skoro pomimo ich,  a może na przekór, Polacy przez cały czas okazują tak wielkie serce dla uchodźców z Ukrainy – mówiła Weronika Marczuk.

Po wydarzeniu Burmistrz Paweł Adam zaprosił autorkę na spotkanie z pracownikami Biblioteki Publicznej w Buku w ramach Tygodnia Bibliotek.

Back To Top
Skip to content