skip to Main Content

Kolejne dofinansowanie dla MGOK w ramach programu “Kulisy kultury”

Gmina Buk otrzymała 54.000 zł na „Remont pomieszczeń Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury sali prób oraz magazynu”. Dofinansowanie zostało przyznane z samorządu województwa wielkopolskiego w ramach drugiej edycji programu „Kulisy kultury”, na realizację którego przyznano 3 mln zł.

Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki naboru wniosków do programu samorządu województwa realizowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego, w których uczestniczyły wielkopolskie gminy. Program „Kulisy kultury” ma wspierać realizację zadań związanych z poprawą i rozwojem infrastruktury kulturalnej w regionie. Podczas tej edycji 44 zadania (inwestycyjne i remontowe) uzyskały dofinansowanie.

Wśród nich MGOK otrzymał dotację w wysokości  54.000 zł. Przed ubieganiem się o fundusze, środki finansowe na realizację projektu należało zabezpieczyć w budżecie gminy. W ramach inwestycji planuje się wyremontować pomieszczenie znajdujące się w przyziemiu budynku MGOK – salę prób dla zespołów muzycznych oraz pomieszczenie magazynowe. Sale wymagają gruntownej modernizacji z uwagi na konieczność oraz umożliwienie doskonalenia młodych muzycznych talentów.

Jest to już druga dotacja dla MGOK w ramach „Kulisy kultury”. Pierwsza, w roku ubiegłym, w wysokości 94.000 zł została przeznaczona na przebudowę schodów zewnętrznych.

https://buk.gmina.pl/3462-przebudowa-schodow-zewnetrznych-w-mgok/

Prace nad schodami zewnętrznymi nie zostały jeszcze zakończone. W tym roku planujemy zainstalowanie windy, jednocześnie likwidując bariery w dostępności dla osób z niepełnosprawnościami lub seniorów.

Back To Top
Skip to content