skip to Main Content

PSE wspiera modernizację przestrzeni przy MGOK w Buku

W Parku Sokoła ustawiono punkty segregacji odpadów i stacje dokujące dzięki wsparciu PSE

Z radością informujemy, że na terenie Parku Sokoła ustawione zostały ekologiczne miejsca do segregacji odpadów oraz stacje dokujące dla rowerów. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Buku otrzymał na ten cel środki z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na realizację celu przeznaczono prawie 20 tys. złotych!

Drewniano-metalowe konstrukcje idealnie współgrają z parkowym otoczeniem i mogą być aranżowane stosownie do pory roku. W najbliższych dniach punkty segregacji i stacje dokujące zostaną obsadzone krzewami i kwiatami stosownie do pory roku. Każde z miejsc mieści cztery kosze na śmieci: na szkło, plastik, papier i odpady zmieszane. Z kolei przy każdej stacji dokującej jednocześnie parkować może sześć rowerów. Stacje dla rowerów oraz miejsca segregacji odpadów wzbogaciły przestrzeń parkową, łącząc użyteczność i ekologię z parkową estetyką. Należycie konserwowane przez kolejne lata będą służyć mieszkańcom Buku oraz turystom. Elementy małej architektury ogrodowej zaprojektowało i wykonało Studio Prokopienko.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane
z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

Back To Top
Skip to content