skip to Main Content

Stęszew – jubileusz 650-lecia nadania praw miejskich 

3 września, w Hali Widowisko-Sportowej w Stęszewie odbyło się spotkanie jubileuszowe z okazji 650-lecia nadania praw miejskich miastu Stęszew. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Buk Pawła Adama naszą gminę reprezentował Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk Piotr Goroński.

 Na ręce Burmistrza Stęszewa Włodzimierza Pinczaka, Przewodniczący Piotr Goroński przekazał sadzonkę symbolu naszej gminy – buku, aby w ten sposób nawiązać do serdecznych sąsiedzkich przyjaznych relacji. Burmistrz Paweł Adam w liście gratulacyjnym wręczonym gospodarzowi Stęszewa napisał: „Burmistrzowi Stęszewa i mieszkańcom składam najserdeczniejsze gratulacje i najlepsze życzenia z okazji jubileuszu 650-lecia nadania praw miejskich miastu Stęszew. Gratuluję mieszkańcom i władzom samorządowym dynamicznego rozwoju Miasta. Jako gmina sąsiadująca patrzymy na Stęszew jak na miejsce szczególne na mapie powiatu poznańskiego, które nie tylko zachwyca krajobrazem i zapewnia spokojne życie, ale także daje duże możliwości inwestycyjne.  Niech gmina Stęszew ciągle pomyślnie się rozwija, zapewniając stały dobrobyt mieszkańcom i przyszłym pokoleniom”.

Z uwagi na trudny czas, naznaczony sytuacją epidemiczną, uroczystości miały charakter jedynie symboliczny. Tego wieczoru przedstawiciele samorządów oraz grup społecznych mieli okazję obejrzeć wystawy ukazującą Stęszew przez pryzmat dawnych fotografii, a także wysłuchać wykładu prof. dr hab. Waldemara Łazugi oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Stęszewie – Katarzyny Jóźwiak. Spotkanie było również okazją do rozmów i podsumowań, by choć na chwilę przenieść się w czasie i powspominać. Uczcić ten historyczny moment, stawiający kanwę dla współczesności.

Back To Top
Skip to content