skip to Main Content

Raport szczepień COVID-19

Ministerstwo Zdrowia na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie uruchomiło nową zakładkę „Szczepienia w gminach” w której prezentowane są dane statystyczne szczepień w odniesieniu do województw, powiatów i gmin. Według stanu na dzień 7 lipca 2021 r. 6517 osób, tj. 51,4 % mieszkańców Miasta i Gminy Buk zaszczepionych zostało przynajmniej jedną dawką. Pełnymi dawkami szczepionki zaszczepionych zostało 5048 pacjentów, co stanowi 39,8 % mieszkańców. Na tle statystyki ogólnokrajowej gmin, Miasto i Gmina Buk, znajduje się na 203 miejscu.

W ostatnich dniach obserwujemy spadek liczby zakażeń koronawirusem, co pozwala spojrzeć z optymizmem na okres wakacyjny. Sukcesywnie luzowane obostrzenia sanitarne są wymownym dowodem obecnej sytuacji pandemicznej. Jednocześnie należy pamiętać, że specjaliści prognozują jesienią kolejną falę zakażeń. Łagodny jej przebieg zapewnią między innymi masowe szczepienia przeciwko COVID-19.  Apelujemy do wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie zdecydowali się na dokonanie rejestracji na szczepienia ja najliczniejszy udział w Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19.

Poniżej przedstawiamy spot reklamowy szczepień  “Szczepienie to nie tylko Twoja sprawa!”, który być może ułatwi Państwu podjęcie decyzji o zarejestrowaniu się.

Osoby zainteresowane szczepieniami przeciwko COVID-19 mogą rejestrować się na szczepienia poprzez:

  • telefon na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • elektroniczną rejestrację (e-Rejestracja) na stronie internetowej- adres: pacjent.gov.pl,
  • poprzez SMS na numer 694 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,
  • kontakt telefoniczny z wybranym punktem szczepień (wykaz punktów dostępny jest na stronie internetowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja).

Szczegółowe informacje na temat Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 oraz sposobach rejestracji na szczepienia są dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Raport szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin

Back To Top
Skip to content