skip to Main Content

Zwycięska Bukowia

Dziękujemy i prosimy o więcej

Przedstawiciele samorządu gminnego spotkali się wczoraj z drużyną szczypiornistek z Buku, które zdobyły tytuł Mistrza Polski w Finale Pucharu ZPRP Młodziczek 2020/2021 w Świebodzicach. W spotkaniu uczestniczyli także najwierniejsi kibice – rodzice zawodniczek. 

Przedstawiciele urzędu i rady wręczyli dyplomy oraz upominki dziękując za sportowe emocje i osiągnięcia. – Tytuł mistrza jest dowodem na to, że ogromny talent i pasja połączone z wytężoną pracą i niezwykłym hartem ducha, prowadzą do wielkich sukcesów – powiedział Burmistrz Paweł Adam. Słowa uznania padły też pod adresem trenerów UKS Bukowia: Jarosława Sznycera i Katarzyny Wechman, za zaangażowanie i serce włożone w prace z utalentowanymi, młodymi zawodniczkami, co przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku naszej gminy. Szypiornistki otrzymały też upominki od OSiR, dla którego taki zespół trenujący w ich obiektach to prawdziwy skarb.

Zawodniczki podziękowały nie tylko swoim trenerom, ale też burmistrzowi Pawłowi Adamowi za wsparcie i obecność wraz z całą rodziną na finale w Świebodzicach. – Z szalikiem w ręku UKS Bukowia Buk z tłumem rodziców, kibiców szczypiorniaka z Buku zasiadł Pan jak przyjaciel. Raz jeszcze bardzo dziękujemy za niespodziankę, poświęcony czas i bycie z nami w tym szczęśliwym dla wszystkich dniu – na swoim FB napisały szczypiornistki. Burmistrzowi przekazały też pamiątkowe zdjęcie zespołu, które jak zadeklarował gospodarz gminy znajdzie swoje godne miejsce w jego gabinecie tuż obok „klucza do przyszłości”.

Burmistrz Paweł Adam wyszedł z inicjatywą, aby zorganizować turniej im. Adriana Napierały – zmarłego wójta Dopiewa, który był wiernym kibicem piłki ręcznej i znacznie przysłużył się do powstania Bukowsko-Dopiewskiego Klubu Piłki Ręcznej oraz rozwoju tej dyscypliny sportowej w naszym regionie.

Back To Top
Skip to content