skip to Main Content

Mistrz Polski z Szewc

Po raz pierwszy w historii synagogi w Buku zawitał do niej mistrz, do tego z pierwszej ligi sportowej. Bartosz Górczak podczas zawodów w Bydgoszczy (14-16.05.br.) został Paralekkoatletycznym Mistrzem Polski w pchnięciu kulą.

Kilka dni temu ogłoszono listę 78 reprezentantów Polski na Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy (największa impreza w sporcie paraolimpijskim przed igrzyskami w Tokio), które odbędą się w Bydgoszczy od 2 do 7 czerwca br. Znalazł się na niej przedstawiciel naszej gminy: Bartosz Górczak, który jest zawodnikiem Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Jest też duża szansa, że pan Bartosz weźmie udział w paraolimpijskich mistrzostwach świata w Tokio, które mają się odbyć we wrześniu br. Musi być jeszcze kilka dobrych wyników, choć już te uzyskane ostatnio, pozwalają mu się zakwalifikować. Przygotowania do letnich igrzysk ruszyły pełną parą: zgrupowania sportowców, gęsto zapisany kalendarz treningów i zawodów na najbliższe tygodnie.

Zawodnik z Szewc spotkał się dzisiaj z Burmistrzem Miasta i Gminy Buk Pawłem Adamem, Przewodniczącym Rady Miasta Piotrem Gorońskim oraz Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Jarosławem Sznycerem. Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji i życzeń w imieniu mieszkańców.

Bartosz Górczak ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych, do których doszedł bardzo ciężką pracą przy dużym wsparciu najbliższych, szczególnie rodziców i żony. Treningi, dojazdy do Gorzowa Wielkopolskiego, wysiłek często ponad siły i nierzadko na przekór przeciwnościom losu.

Podczas dzisiejszego spotkania pojawiło się wiele pomysłów i propozycji, dzięki którym też nasza gmina planuje wesprzeć sportowe zmagania zawodnika. Na przykład możliwość korzystania z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Buku. Jak się dowiedzieliśmy, Bartosz Górczak często trenuje w swoim domu w Szewcach i odpowiednie miejsce na ćwiczenia na pewno by mu się przydało. Być może byłaby to też szansa dla dzieci i młodzieży w naszej gminie, aby zawodnik poprowadził dla nich zajęcia lekkoatletyczne, które na pewno cieszyłyby się dużym zainteresowaniem. Burmistrz Miasta i Gminy Paweł Adam wyszedł też z inicjatywą, aby może przy udziale ewentualnych sponsorów, dofinansować zakup nowego wózka dla sportowca. Też codzienne zmagania sportowe i sukcesy Bartosza Górczaka należałoby wesprzeć nagrodą Rady Miasta i Gminy Buku, która co roku jest przyznawania za wybitne osiągnięcia mieszkańcom naszej gminy. O tym na pewno dowiemy się podczas najbliższej sesji.

Po dzisiejszym spotkaniu jedno jest pewne. Bartosza Górczaka nie pozostawimy samego. Dzisiaj pojawiły się pierwsze pomysły, inicjatywy i na pewno nie będą to czcze obietnice.

Gratulujemy wybitnych osiągnięć i życzymy kolejnych tak znaczących osiągnięć sportowych. 

Wywiad z Bartoszem Górczakiem w czerwcowym wydaniu „Kosyniera Bukowskiego”

 

Back To Top
Skip to content