skip to Main Content

10-lecie “Naszego Głosu Poznańskiego”

“Nasz Głos Poznański” skończył 10 lat! Dwutygodnik zyskał miano zaufanego źródła informacji nie tylko dla naszej gminy, ale i dla mieszkańców Poznania i całej Wielkopolski.
List gratulacyjny na ręce Redaktora Sławomira Lechny, mieszkańca naszej gminy, złożył Burmistrz Paweł Adam.
Zapraszamy do wysłuchania historii “Naszego Głosu Poznańskiego” w programie “Przegląd Wydarzeń Tygodnia” Telewizji STK.

 

Szanowny Panie Redaktorze,
chciałoby się powiedzieć, jak ten czas szybko leci. „Nasz Głos Poznański” ma już 10 lat! Nie byłoby tych lat bez profesjonalnego podejścia do każdego numeru, zaangażowania w społeczne tematy, atrakcyjnej formuły graficznej, szerokiego kolportażu i obecności nie tylko w druku, ale i w przestrzeni internetowej. Z każdym wydaniem gazeta dostarcza czytelnikom garść informacji z Poznania i podpoznańskich gmin,
a i mieszkańcy Buku mogą znaleźć też coś dla siebie. Gazeta pod Pana przewodnictwem jako pomysłodawcy i redaktora naczelnego zdobyła zaufanie czytelników, urzędów, firm i przedsiębiorców. Znaleźć ją można w prawie każdym miejscu, w każdym domu w naszej gminie, a sytuacja pandemiczna nie stanęła na przeszkodzie w jej rozwoju. Obserwuję, że nasi mieszkańcy już tradycyjnie sięgają po „Nasz Głos Poznański” i śledzą informacje na FB oraz stronie internatowej.

Wierzę, że ciekawa i nowoczesna prasa regionalna ma w Polsce przyszłość. To właśnie prasa regionalna służy integracji środowiska lokalnego, umożliwia kultywowanie więzi społecznych, miejscowych tradycji, buduje też poczucie tożsamości. Czytelnik myśli lokalnie i właśnie
o tych swoich małych ojczyznach pragnie dowiedzieć się jak najwięcej. W takiej gazecie jak „Nasz Głos Poznański” chce przeczytać o sprawach, które są dla niego najważniejsze. I wcale nie o tych z pierwszych stron gazet, ale tych codziennych spraw mieszkańców. Tych pozytywnych, o których piszecie z niesłabnącą werwą i entuzjazmem. Dzięki Wam mieszkańcy podpoznańskich gmin wiedzą o sobie więcej, a przy tym chcą zmieniać otaczającą ich rzeczywistość.

Życzę Panu jako Redaktorowi Naczelnemu, ale też wszystkim, którzy tworzą ten dwutygodnik ciągle powiększającej się liczby czytelników oraz dalszych sukcesów na rynku medialnym. Oby tak dalej!

Z poważaniem
Paweł Adam
Burmistrz Miasta i Gminy Buk

 

Back To Top
Skip to content