Skip to content

Apel WIOZ – Chroń zwierzęta podczas upałów!

Fundacja Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt informuje, że każdego roku w okresie wysokich temperatur otrzymuje liczne zgłoszenia dotyczące zwierząt pozostawionych bez dostępu do świeżej wody i zacienionego miejsca. Takie warunki mogą w bardzo krótkim czasie doprowadzić do przegrzania organizmu, udaru cieplnego, a nawet śmierci zwierzęcia.

Apelujemy do wszystkich opiekunów o zapewnienie zwierzętom:

  • stałego dostępu do świeżej i czystej wody,
  • schronienia przed słońcem i możliwości odpoczynku w cieniu,
  • odpowiednich warunków, które pozwolą bezpiecznie przetrwać upały.

Pamiętajmy również, aby nigdy nie pozostawiać zwierząt w zamkniętych samochodach – temperatura wewnątrz pojazdu wzrasta błyskawicznie i stanowi śmiertelne zagrożenie.

Reagujmy, gdy widzimy zwierzę narażone na działanie wysokich temperatur. Nasza odpowiedzialność i szybka reakcja mogą uratować życie.

Więcej informacji na plakacie.

Back To Top
Przejdź do treści