skip to Main Content

III Edycja Dogtrekkingu

W upalne czerwcowe przedpołudnie 29 czerwca br. w Niepruszewie odbyły się ostatnie, trzecie zawody III Edycji Dogtrekkingu w naszej gminie. Poprzednie biegi były w Cieślach – 26 maja i w Kalwach – 15 czerwca.

Dogtrekking już na stałe zagościł w kalendarzu imprez sportowych w trzech sołectwach naszej gminy. Uczestnicy bardzo cenili sobie urokliwe trasy w okolicach Jeziora Niepruszewskiego, możliwość biegu lub spaceru z pupilem oraz okazję do zdrowej, sportowej rywalizacji. Również biegacze, którzy nie mają swoich psów, mogli jako wolontariusze zabrać na bieg psa z bukowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Każde zawody rozpoczynały się od przebadania psa przez weterynarza z Gabinetu Weterynaryjnego BAVET. Po odebraniu zestawów startowych i mapek z trasą, zawodnicy ruszali w ok. 5 km trasę zaliczając po drodze punkty kontrolne.

Najlepszy czas w niepruszewskim biegu 23`59“ miał Wojciech Kozak z psem Diego i oni zajęli pierwsze miejsce. Drugi na podium stanął Kamil Kluczyński z Rockym z czasem 27`08“. Trzeci na mecie z czasem 30`03“ był Robert Dura z Heniem. Nagrodzone zostały też kolejne miejsca: 4 – Mirosława Sznycer ze Stefą z czasem 31`14“, 5 – Sylwia Karalus z Bezą – 31`53“oraz 6 miejsce Jacek Marciniak z Lili z czasem 42`47“.

Jak co roku podsumowane zostały też wszystkie zawody tej edycji. Klasyfikacja generalna po III edycji dogtrekkingu 2024 wyglądała następująco: 1. Wojciech Kozak, 2. Kamil Kluczyński, 3. Sylwia Karalus, 4. Jacek Marciniak, 5. Agata, Łucja i Bartosz  Budychowie.

Dyrektor OSiR Jarosław Sznycer, sołtys Niepruszewa Klaudiusz Kłak, sołtys Kalw Damian Boiński i sołtys Cieśli Robert Świec złożyli zwycięzcom gratulacje, wręczyli puchary i nagrody.  Zwycięskie psy otrzymały zapas karmy.

Zawodnicy zostali zaproszeni na kolejną IV edycję dogtrekkingu w naszej gminie w przyszłym roku.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy przy kawie i pączkach rozmawiali o trudnościach i atrakcjach na trasach wszystkich biegów oraz o planach na rozpoczęte właśnie wakacje.