skip to Main Content

50 Zlot Turystów Powitanie Wiosny Żarnowiec 2024

Mimo chłodnej pogodny w kwietniową niedzielę na mecie jubileuszowego 50 Zlotu Turystów w Żarnowcu stawiło się ok. 350 turystów. Od 50 lat PTTK oddział w Buku organizuje rajdy piesze i rowerowe do źródełka w Żarnowcu.

W zlocie uczestniczyły grupy z Buku, Szewc, Niepruszewa, Lubonia, Jabłonnej, Rakoniewic, 2 grupy z Michorzewa, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Buku, Niepruszewa i Brzozy oraz turyści indywidualni.
Turyści docierali do mety różnymi drogami, na własnych nogach, rowerami i samochodami. Większość z nich szła pieszo przez kwietniowy las, podziwiając piękno budzącej się i rozkwitającej przyrody. Zziębnięci turyści chętnie posilali się gorącą grochówką lub zupą pomidorową.

Bukowski oddział PTTK przygotował wiele atrakcji i konkursów, w których nagrodami były słodycze i drobne upominki.
Szczególnym konkursem było ułożenie hasła 50 jubileuszowego Zlotu Turystów z użyciem wybranych przez organizatorów słów. Zwycięskie okazały się 2 hasła wymyślone przez grupę ze Szkoły Podstawowej z Szewc oraz hasło uczestników ze Szkoły Podstawowej w Łąkiem.

Specjalne wyróżnienia otrzymały też: grupa z Lubonie, która jako pierwsza zarejestrowała się do udziału w rajdzie oraz grupy najliczniejsze. Z Jabłonnej przyjechało 37 uczestników i z Rakoniewic 35.

Turystom przygrywała Bukowska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Buku.
Uczestnicy Zlotu turystów w Żarnowcu udowodnili, że chłodna pogoda nie jest przeszkodą dla prawdziwego turysty.

Back To Top
Skip to content