skip to Main Content

Zmarł Janusz Wejmann

Z przykrością informujemy, że w dnia 19 grudnia 2023 roku zmarł Janusz Wejmann, emerytowany urzędnik bukowskiego magistratu.

Pan Janusz Wejmann urodził się i dorastał w Buku. Z wykształcenia był inżynierem konstrukcji maszyn rolniczych – absolwentem Politechniki Poznańskiej. Po studiach przez 11 lat mieszkał w Katowicach, gdzie pracował między innymi w urzędzie wojewódzkim. Po powrocie do Buku przez kilka lat był dyrektorem Zespołu Ekonomicznego Administracji Szkół, a od 1994 do 2017 roku pracował w bukowskim magistracie, początkowo jako inspektor ds. inwestycji, utrzymania obiektów, a później jako kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Ogólnoorganizacyjnych. Jak mówią o nim koleżanki i koledzy: był sumienny, pracowity, zawsze można był liczyć na jego pomoc. Był żywą historią tego urzędu. Oddany bez reszty swojej pracy, zaangażowany w informatyzację magistratu, życzliwy, nigdy nie odmawiający pomocy.

Ogromną pasją pana Wejmanna była genealogia, o której potrafił mówić bez końca. Zresztą nie tylko mówić, ale przygotowywać drzewa genealogiczne (zrobił ich 35), do których materiały potrafił wyszperać spod ziemi i to czasami wręcz dosłownie. W ostatnich miesiącach zaangażował się też w poszukiwania korzeni znanej bukowianki – aktorki Ireny Gawęckiej i na każdym kroku zaskakiwał nas swoją dociekliwością w tym zakresie.

Pan Wejmann był też szafarzem i na tym polu bardzo aktywnie się realizował.

Pogrzeb Janusza Wejmanna odbędzie się w najbliższy piątek, 22 grudnia br.
Msza św. pogrzebowa o godzinie 11:00 w Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej, następnie złożenie ciała do grobu na cmentarzu św. Rocha.

Back To Top
Skip to content