skip to Main Content

Inauguracja Bukowskiego Uniwersytetu Otwartego

Nasza gmina doczekała się Bukowskiego Uniwersytetu Otwartego, który swoją działalność rozpocznie 11 października br. Jest to inicjatywa, którą zrealizujemy we współpracy z Towarzystwem im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.
Bukowski Uniwersytet Otwarty powstał z myślą o mieszkańcach, którzy chcą uzupełnić wiedzę, a także podnieść swoje kwalifikacje i rozwijać pasje; bez względu na posiadane wykształcenie, wiek oraz kwalifikacje zawodowe.
Nauka jest bezpłatna, wykłady odbywać się będą raz w miesiącu, wstęp wolny. Wykładowcami będą znane osobowości ze świata historii, polityki, ekonomii, kultury, sportu; takie jak na przykład prof. Radosław Fiedler, prof. Andrzej Sakson, dr Karol Klimczak czy Sławomir Pietras. Studenci otrzymają indeksy Bukowskiego Uniwersytetu Otwartego i wpisy po każdym wykładzie.
Rok akademicki 2023/2024 rozpocznie się 11 października o godzinie 17:00 w Sali Miejskiej w Buku. Wykład inauguracyjny poprowadzi generał Gromosław Czempiński – funkcjonariusz służb specjalnych PRL i RP, dyplomata, w latach 1993-96 Szef Urzędu Ochrony Państwa.

Back To Top
Skip to content