skip to Main Content

Najlepsi uczniowie zdobyli „Złote Pióra”

Zgodnie z tradycją, co roku nagradzamy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen. Statuetki „Złote Pióra” wraz z dyplomami oraz nagrodami, którymi w tym roku były gimbale, wyróżnionym wręczył burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam.

Uroczystość odbyła się jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, w dn. 30.08.br., w Sali Miejskiej. Oprócz laureatów „Złotych Piór” uczestniczyli w niej również rodziny uczniów oraz panie dyrektor ze szkół – jedni i drudzy nie mogły ukryć wzruszenia, gdy ich dzieci lub uczniowie sięgali po nagrody.

– Wszystkim uczniom gratuluję wspaniałych wyników w nauce. Jest to dla nas ogromny powód do dumy – jesteście gminną, elitarną grupą, która przysparza nam samych powodów do radości i zadowolenia. Życzę Wam dalszych sukcesów, powodzenia w edukacji, również w obranych kierunkach zawodowych. Mamy w tym gronie też absolwentów szkół podstawowych i składam Wam życzenia, abyście mogli dalej się realizować – być najlepszymi uczniami też w szkołach średnich. Gratuluję też rodzicom, bo dla nich jest to też ogromny powód do dumy; abyście nigdy nie tracili sił by wspierać swoje pociechy w ich staraniach – nie tylko naukowych, ale też na przykład sportowych, bo w tym gronie są też uczniowie mogący się pochwalić osiągnięciami również i w tym kierunku – mówił burmistrz Paweł Adam. I dodał: – Wczoraj, w tym miejscu, w Sali Miejskiej odbyła się pierwsza po wakacjach sesja Rady Miasta i Gminy Buk; miałem tę przyjemność, aby poinformować radnych o wynikach Egzaminu Ósmoklasisty w naszej gminie. W tym roku wyniki są lepsze i jest to dla nas duży powód do radości; też dlatego, że uczniowie dzięki temu mogą się dostać do wymarzonych szkół. Drodzy uczniowie! Jako samorząd staramy się, abyście mieli jak najlepsze warunki do nauki. Nie mówię tylko o remontach placówek oświatowych, ale też o dodatkowych zajęciach z języka angielskiego; Narodowym Programie Powszechnej Dwujęzyczności skierowanym wprawdzie do dzieci, które kiedyś też będą uczniami czy też podsumowaniu pierwszej debaty oświatowej, która odbędzie się pod koniec września. Przy okazji chciałbym podziękować kadrze pedagogicznej, która robi wszystko, aby się doskonalić, co jest z dużym pożytkiem dla uczniów.

Pamiątkowym zdjęciom nie było końca. Radość, wzruszenie, satysfakcja – te uczucia towarzyszyły nagradzanym, przed którymi już za kilka dni kolejny rok wytężony pracy.

Laureatami statuetek zostało 12 uczniów szkół podstawowych i absolwentów z naszej gminy. Poznajmy tych najlepszych (najwyższa średnia ocen w szkole na koniec roku szkolnego 2022/2023):

1. Martyna Wawrzyszyn, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Szewcach – średnia ocen 5,69; wzorowe zachowanie;
2. Gabriela Kasprzak, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Niepruszewie – średnia ocen 5,9; wzorowe zachowanie;
3. Zuzanna Bąk uczennica klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia w Buku – średnia ocen 5,27; bardzo dobre zachowanie;
4. Natalia Wróblewska, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Buku – średnia ocen 6,00; wzorowe zachowanie;
5. Zuzanna Zimna, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Buku – średnia ocen 6,00; wzorowe zachowanie;
6. Alicja Dobrzyńska, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Buku – średnia ocen 6,00; wzorowe zachowanie;
7. Jagoda Glinka uczennica, klasy V Szkoły Podstawowej w Dobieżynie – średnia ocen 5,67; bardzo dobre zachowanie.
Absolwenci:
1. Antonina Voss, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Szewcach – średnia ocen 5,61; wzorowe zachowanie;
2. Wojciech Krawczyk, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Niepruszewie – średnia ocen 5,76 wzorowe zachowanie;
3. Martyna Burzyńska, uczennica klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia w Buku – średnia ocen 4,94; wzorowe zachowanie;
4. Nina Lehmann uczennica, klasy VIII Szkoły Podstawowej w Buku – średnia ocen 6,0; wzorowe zachowanie;
5. Anna Borowicz, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Dobieżynie – średnia ocen 5,72; wzorowe zachowanie.

Laureatom serdecznie gratulujemy. I życzymy równie dobrego nowego roku szkolnego!

Back To Top
Skip to content