skip to Main Content

Nowe oświetlenie

Pomału dobiega końca modernizacja oświetlenia ulicznego w naszej gminie. Najpierw była wymiana opraw oświetleniowych z nieekonomicznych sodowych i rtęciowych na nowoczesne energooszczędne oświetlenie LED na mieniu gminnym – ten etap został już zrealizowany; te działania zapewniają gminie oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

Teraz modernizacja oświetlenia kontynuowana jest na majątku ENEA Oświetlenie. Powody do zadowolenia mają mieszkańcy Wielkiej Wsi, gdzie w ubiegłym tygodniu na ulicy Na Górce zainstalowano lampy: na ulicy Sadowej – 3, a na ulicy Szuberta – 4 lampy. Wcześniej nowe źródła oświetlenia postawiono w Dakowach Suchych na ulicy Zakątek – skrzyżowanie ulicy Dobrej z Rzemieślniczą – 1 lampa doświetlająca skrzyżowanie. Od poniedziałku sukcesywnie jest montowane nowe oświetlenie na odcinku od Parku Sokoła w stronę stacji Orlen. 38 lamp oświetli ścieżkę, a 20 lamp – od skrzyżowania z ulicą Dworcową w stronę ronda.

Na czerwcowej sesji Rady MiG Buk, podczas referowania Raportu o Stanie Miasta i Gminy Buk za 2022 rok, burmistrz Paweł Adam wspomniał, że modernizacja i rozbudowa oświetlenia w gminie jest jednym z najważniejszych realizowanych zadań. Gmina dysponuje już 100 procent energooszczędnym oświetleniem LED. Gmin, które mogą się poszczycić takim wskaźnikiem jest niewiele.

Kompleksowa modernizacja oświetlenia poprawia bezpieczeństwo na ulicach, zmniejsza awaryjność systemu oświetlenia, a nawet ją wyklucza, wprowadzając spójny efekt wizualny. W ten sposób staramy się realizować potrzeby mieszkańców, którzy na bieżąco, też przez sołtysów zgłaszają nam swoje uwagi i oczekiwania w zakresie poprawy oświetlenia ulicznego w gminie. Dziękujemy za wszystkie podpowiedzi i wskazówki.

Back To Top
Skip to content