skip to Main Content

Poznań Junikowo – uruchomienie drugiego peronu

Od 6 czerwca (wtorek) regularny ruch pociągów poprowadzony zostanie wiaduktem po stronie Plewisk, który to powstał w ramach węzła Grunwaldzka. Oznacza to, że pasażerowie wsiadający czy też wysiadający z pociągu jadącego w stronę Poznania, będą korzystać z docelowego peronu przy przystanku Poznań Junikowo.

Pod koniec maja odbyły się testy obciążeniowe wiaduktu pod torem nr 2 na szlaku Palędzie-Poznań Górczyn. To drugi wiadukt będący elementem bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi, pierwszym od listopada jeżdżą pociągi. Do tej pory ruch odbywał się jednym torem w obu kierunkach. Próby obciążeniowe wiaduktu po stronie Plewisk przebiegły pozytywnie, co po procedurze odbiorów pozwala na wznowienie ruchu pociągów dwutorowo. Pierwsze będą mogły wjechać na nowy wiadukt w nocy z 5 na 6 czerwca (o północy).

Pociągi jadące w kierunku centrum Poznania będą się zatrzymywać od tego czasu przy peronie nr 2, tzn. po stronie Plewisk. Będzie można dojść tam od skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Wołczyńskiej, gdzie do tej pory możliwe było dojście wyłącznie w kierunku osiedla. Peron został wyposażony w wiatę chroniącą przed deszczem. Jest elementem węzła przesiadkowego, docelowo zatrzymywał będzie się tu także autobus, co umożliwi przesiadki typu „drzwi w drzwi”.

W okolicy nadal toczyć się będą prace budowlane, dlatego prosimy o zachowanie ostrożności i poruszanie się wyznaczonymi trasami.

Back To Top
Skip to content