skip to Main Content

Zmarła Anna Wyszyńska-Klorek

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
ks. Jan Twardowski

W dniu dzisiejszym, z głębokim żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Śp. Anny Wyszyńskiej-Klorek, dyrektorki Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku (w latach 1982-2009), gdzie wcześniej od 1976 roku roku pracowała jako nauczycielka. Naczelną dewizą jej wieloletniej pracy było zapewnienie dzieciom takiej atmosfery w placówce, by w przedszkolu poczuły się jak w rodzinnym domu, a rodzice ze spokojem mogli pójść do pracy. Zwieńczeniem jej pracy stał się kapitalny remont placówki, dzięki któremu wszystkie pomieszczenia zyskały nowe wyposażenie i nowoczesny wygląd. Dopiero po pięcioletnim remoncie zdecydowała się przejść na zasłużoną emeryturę.

Śp. Anna Wyszyńska-Klorek całym sercem była zaangażowana w życie społeczne gminy. Przez ponad 40 lat uczestniczyła w pracach PTTK – była wiceprezesem Oddziału PTTK w Buku. Ogromną przyjemność sprawiało jej bycia na łonie natury, organizacja wycieczek i rajdów, dbając między innymi o dokumentację fotograficzną.
Od 2019 roku była zaangażowana też w pracę Izby Muzealnej Ziemi Bukowskiej. W 2022 roku, Rada Miasta i Gminy Buk Śp. Annie Wyszyńskiej-Klorek za jej dotychczasową działalność przyznała tytułem Zasłużonego dla Miasta i Gminy Buk.

Była wspaniałym człowiekiem, pełna wiary, dobra, odpowiedzialności, życzliwości, a przede wszystkim kochająca drugiego człowieka. Będzie nam brakowało jej uśmiechu, radości życia, optymizmu oraz wielkiej życzliwości, jaką nas obdarowywała.
Rodzinie i Bliskim Zmarłej składamy głębokie wyrazy współczucia.

Back To Top
Skip to content