skip to Main Content

50 nowych miejsc w Przedszkolu „Złoty kogucik” w Niepruszewie

Trwa rozbudowa Przedszkola „Złoty kogucik” w Niepruszewie. We wrześniu br. nastąpi otwarcie dwóch kolejnych oddziałów; obecnie do placówki uczęszcza 125 dzieci, po rozbudowie znajdzie się miejsce łącznie dla 175 dzieci.

– Inicjatywa rozbudowy przedszkola pojawiła się w odpowiedzi na liczne zapytania rodziców z okolicznych sołectw: Kalw, Cieśli, Buku, a także z innych gmin oraz w związku z zamykającym się przedszkolem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Wandy Błeńskiej w Niepruszewie – mówi Katarzyna Gruszecka, dyrektor Przedszkola „Złoty kogucik” w Niepruszewie.

Dzięki rozbudowie będą dwie nowe sale z zapleczem sanitarnym, z nowymi wyposażeniem meblowym: stoliczki i krzesełka dopasowane do wzrostu dzieci, regały na książki, zabawki oraz inne pomoce dydaktyczne oraz dywan, tablice korkowe na prace dzieci, dekoracje, ekran multimedialny. Inwestycja ta jest możliwa dzięki finansowemu zaangażowaniu organów prowadzących Przedszkole „Złoty kogucik” – przedsiębiorców i inwestorów: Remigiusza Steina, Kacpra Steina i Kamila Kruszyńskiego.

Otwarcie nowego publicznego przedszkole „Złoty kogucik” w Niepruszewie nastąpiło we wrześniu 2021 roku. Placówka dysponuje powierzchnię 500 m², na razie pięcioma oddziałami, w każdej grupie jest 25 dzieci, którymi opiekuje się nauczyciel i pomoc nauczyciela. Od nowego roku szkolnego będzie siedem oddziałów i zostanie przyjętych łącznie 175 dzieci. Przedszkole zapewnia pomoc psychologiczno-pedagogiczną, w ramach której odbywają się zajęcia terapeutyczne, rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i logopedyczne.

Przedszkole „Złoty kogucik” w Niepruszewie należy wprawdzie do prywatnej spółki, ale jest placówką publiczną. To znaczy, że rodzice płacą za miejsce dla dziecka tyle samo, co w przedszkolu samorządowym. W godzinach od 8 do 13 opieka nad przedszkolakiem jest bezpłatna. Za pozostałe godziny pobytu (podobnie jak w placówkach gminnych), rodzice ponoszą opłatę w wysokości 1 zł za każdą godzinę. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.30 do 17.00.

Back To Top
Skip to content