skip to Main Content

Warsztaty pierwszej pomocy dla zwierząt

W dniu 25.02.br. w Sali Miejskiej w Buku mieszkańcy gminy mieli możliwość poznać kilka wskazówek, jak można pomóc psom i kotom w nagłych wypadkach zagrożenia zdrowia i życia. Kilka dziewczyn z Buku, Imielina na Śląsku i Piły biorąc udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, wpadły na pomysł, aby zrobić projekt o pomocy przedweterynaryjnej.

W pierwszym etapie zadania przygotowały otwartą ankietę, w której okazało się, że niewiele osób wie, jak udzielić pierwszej pomocy swoim pupilom. Paulina Staniewska, Michalina Maciejewska, Marta i Anna Kurek, Zuza Witkowska założyły grupę Stetoskop Zwierzaka. W ramach tego projektu postanowiły zorganizować w całej Polsce warsztaty, na których będą uświadamiać, jak ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo i zdrowie rannego zwierzaka do czasu dostarczenia go do weterynarza.

W Sali Miejskiej w Buku dziewczyny po raz pierwszy prowadziły na żywo tego typu warsztaty. Poprzednie odbyły się on-line w Szkole w Chmurze, do której kilka z nich uczęszcza.
Uczestnicy dowiedzieli się, na jakie trujące rośliny uważać podczas spaceru, jakie szczepienia są obowiązkowe dla psów i kotów oraz jak prawidłowo i bezpiecznie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechowa (RKO) u zwierzęcia.

W trakcie warsztatów prelegentki zaprosiły przybyłych do udziału w konkursie ze zdobytej podczas spotkania wiedzy. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Każdy też mógł wypróbować zdobyte umiejętności i wykonać zabieg RKO na psie maskotce Albercie.
Młode prelegentki w prosty sposób przybliżyły zasady pierwszej pomocy. Każdy uczestnik mógł wyjść ze spotkania pewny, że w bezpieczny sposób udzieli przedweterynaryjnej pomocy choremu pupilowi.

Back To Top
Skip to content