skip to Main Content
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińską-Riedi

11 maja 2023 - 16:00 - 17:30

Spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińską-Riedi odbędzie się 11 maja 2023 r. o godz. 16:00 w Sali Miejskiej – dawnej synagodze w Buku (ul. Mury 5).

Magdalena Wolińska-Riedi jako jedna z nielicznych kobiet mieszka w Watykanie od kilkunastu lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii korespondentką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzienne życie.

Magdalena Wolińska-Riedi urodzona w Warszawie w 1979 roku, lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka, ukończyła studia magisterskie w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studia doktoranckie na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i Akademię Dyplomatyczną PISM w Warszawie. Tłumaczka Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, realizatorka i współproducentka ponad 20 filmów dokumentalnych i seriali o Watykanie i papiestwie.

Jako wolontariuszka podczas ŚDM w 2000 roku poznała swego przyszłego męża, jednego z członków papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Jako jedna z nielicznych, świeckich kobiet, przez prawie 20 lat, mieszkała w najmniejszym państwie na świecie, jakim jest Watykan. Szczęśliwa mama dwóch córek.
Magdalena Wolińska-Riedi jest autorką książek, w których odkrywa tajemnice Watykanu; “Kobieta w Watykanie”, “Zdarzyło się w Watykanie” i “Z Watykanu w świat”.

Po spotkaniu autorskim będzie możliwość zakupu książek.

Szczegóły

Data:
11 maja 2023
Godzina:
16:00 - 17:30
Back To Top
Skip to content