skip to Main Content
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piknik z teatrem

1 września 2022 - 17:00 - 21:30

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Buku zaprasza 1 września do Parku Sokoła na piknik.
W ramach wydarzenia odbędą się dwa spektakle:
„Czas Wilka”  Teatru Ewolucji Cienia jest to spektakl dotykający problemu nakręcającej się spirali nienawiści, ale i wskazujący niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia. Odwołując się do metafory, sytuując akcję przedstawienia na osi człowiek – wilk, artyści chcą pobudzić do zastanowienia się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie chcą przestrzec przed obudzeniem wilka, który drzemie w każdym z nas. „Czas Wilka” jest więc spektaklem widowiskowym, pięknym w obrazie, a zarazem przerażającym w treści, bo dotykającym bolesnej prawdy o człowieku.
„Morskie opowieści” to spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina. Wspaniała atrakcja dla całych rodzin.
Przesłaniem spektaklu jest myśl, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.
Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.
Spektakl podbija publiczność w kraju i za granicą – prezentowany był na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych dla Dzieci i Młodego Widza w Austrii i Palestynie.
Spektakle prezentowane są w ramach projektu Teatr w Małym Mieście, który jest dofinansowany ze środków Fundacji PZU oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Program:

17.00 – “Morskie opowieści” – spektakl dla dzieci

18.00 – “Iko Iko” – #RazemDlaPokoju nauka kroków tańca
– warsztaty kreatywne

19.00 – Recital Dariusza Starosty

20.00 – “Czas Wilka” – spektakl

Park Sokoła w Buku, 1 września, wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
1 września 2022
Godzina:
17:00 - 21:30
Back To Top
Skip to content