skip to Main Content

Spektakl uliczny przeniósł nas w czasie

W niedzielę 16 października 2022 r. na bukowskim rynku odbył się spektakl uliczny “Dobrze, lepiej, katastrofa” w wykonaniu Teatru Ewolucji Cienia, który dosłownie przeniósł nas w czasie… do czasów dobrobytu! Jedyne telefony to budka telefoniczna, do których ustawiała się kolejka. Kultowy Fiat 126p na kartki, mieszkania dla każdego – w szczególności dla tych zasłużonych czy w euforii zdobyty papier toaletowy! Nie zabrakło magnetowidów, kaset, szklanek w metalowym koszyczku i powstających bloków rodem z epoki PRL! Były też donosy, “gumowe ucho”, ale całość sprowadzała się do jednego wniosku – nic nie zastąpi potrzeby wolności.

Niesamowite stroje, nastrojowa muzyka i duża dawka dobrego humoru – tak wyglądała premiera spektaklu “Dobrze, lepiej, katastrofa”! Genialny spektakl uliczny osadzony w rzeczywistości Polski z lat 70-tych był okazją do tego, aby powspominać jak to kiedyś było… i cieszyć się, że tak już nie jest. A dla najmłodszych widzów była to idealna okazja do przybliżenia wcale nie tak dalekiej historii i czasów naszych rodziców i dziadków.

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków budżetowych Miasta Poznania. Organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Buku.

Back To Top
Skip to content