skip to Main Content

Dogtrekking zagości na stałe w kalendarium gminy

Sołectwa Niepruszewo, Kalwy oraz Cieśle zainicjowały cykl wydarzeń na świeżym powietrzu dla miłośników czworonogów. Dogtrekking na stałe wpisał się w kalendarz imprez i przyciągnął wielu uczestników podczas pierwszych trzech edycji, które odbyły  się 25 maja, 11 i 25 czerwca na terenach położonych przy Jeziorze Niepruszewskim. Wydarzenie organizacyjnie wspierał Ośrodek Sportu i Rekreacji w Buku oraz Urząd Miasta i Gminy w Buku.

Dogtrekking to nic innego jak marsz lub bieg z psem po wyznaczonej trasie (w tym przypadku 5 km), połączony z odnajdywaniem punktów kontrolnych. Zwycięża osoba, która pokona tę trasę z psem w najkrótszym czasie. W biegu mogą wziąć udział osoby nieposiadające psa. Wówczas można go przygarnąć na czas wyścigu z bukowskiego schroniska (kontakt przez Fundację Animalia http://www.fdz-animalia.pl/), łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym.

Udział w wydarzeniu to okazja do wzmocnienia kondycji i nawiązania większej więzi z psem. A nad formą tych najmniejszych czuwa podczas każdej edycji opiekun weterynaryjny. Kolejne edycje dogtrekkingu powrócą z pewnością w przyszłym roku, a informacje o nich będzie można znaleźć na naszej stronie.

Back To Top
Skip to content