skip to Main Content

Koncert Nadziei

Moc muzycznych uniesień z polskich i światowych scen, znanych hitów we własnych aranżacjach, dostarczyli nam podczas sobotniego „Koncertu Nadziei” dobrze znani bukowskiej publiczności artyści z Zespołu Kameralnego Amici Canti oraz tenorzy grupy Tre Voci, którzy od ponad pięciu lat wzbudzają aplauz publiczności na całym świecie – od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce.

Tak było i tym razem – zachwycona widowiskiem bukowska publiczność wypełniła widownię w hali OSiR do ostatniego miejsca. Każdy, brany przez zespół na warsztat, utwór klasyczny zyskiwał współczesne, rozrywkowe brzmienie, a każdy popowy utwór wzbogacany był o symfoniczne aranżacje i operowy rozmach. Magiczne widowisko!

Na występy zaprosił burmistrz Paweł Adam, który wyjaśnił, że nie bez powodu koncert został nazwany Koncertem Nadziei. – Miniony czas, był dla każdego z nas bardzo trudny. Doświadczenie pandemicznej rzeczywistości było dla naszej wspólnoty ogromną próbą. Wcale nie mniejszą próbą jest obecna sytuacja związana z konfliktem na Ukrainie. I pragnę wszystkim Państwu bardzo serdecznie podziękować za wszystkie piękne odruchy i płynącą prosto z serca chęć pomocy naszym przyjaciołom z Ukrainy. Bardzo dziękuję mieszkańcom za ten piękny gest. Nadzieja musi zawsze być na miarę próby. Im większa próba, tym mocniejsza nadzieja. A idąc za słowami księdza Józefa Tischnera, źródłem nadziei jest miłość.  Miłość pokazuje drogę, miłość pokazuje człowiekowi jakąś gwiazdę do osiągnięcia. Miłość nie poprzestaje na odkryciu, miłość ukazuje przyszłość. Jednym słowem – miłość ofiaruje nadzieję. Niech dzisiejszy koncert będzie dla nas wszystkich przesłaniem: pielęgnujmy miłość, a nigdy w nas nie zgaśnie nadzieja.
Życzę Państwu niezapomnianych wrażeń i miłego wieczoru i życzę wspaniałej artystycznej uczty!

Back To Top
Skip to content