skip to Main Content

Zgłoś chęć wsparcia – skoordynowana pomoc dla obywateli Ukrainy

Wójtowie i burmistrzowie powiatu poznańskiego, w porozumieniu ze starostą poznańskim, uruchamiają skoordynowaną pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy w obawie o własne życie szukają schronienia na terenie naszego powiatu.

Udostępniamy mieszkańcom specjalną skrzynkę mailową oraz telefon kontaktowy, za pomocą których osoby zainteresowane wsparciem mogą zgłaszać rodzaj oferowanej przez siebie pomocy:

  •  
  • 722 323 293 w godzinach 8-20

Dodatkowo przypominamy, że PCK uruchomił konto, na które można dokonywać wpłat 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”.

Tylko wspólne i skoordynowane działania mają szansę przynieść realne wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy pełni uzasadnionych obaw o życie i zdrowie swoje oraz najbliższych uciekają ze swojej ojczyzny.

Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to możliwe bez rozwiązań systemowych, które musi wprowadzić rząd. Z jego przedstawicielami rozmawiamy na bieżąco, za pośrednictwem starosty poznańskiego, proponując konkretne rozwiązania. Dzięki temu będziemy mogli udzielić pomocy w zakresie lokalowym, opieki zdrowotnej czy psychologicznej  – słowem zagwarantujemy pełne, niezbędne wsparcie.

Będziemy informować mieszkańców o aktualnych działaniach, dzięki którym ukraińskie rodziny mają szansę na znalezienie bezpiecznego miejsca do życia w naszym powiecie.

*Regulamin dotyczący przetwarzania danych osobowych: Zgoda-Solidarni z Ukrainą-BUK

Back To Top
Skip to content