skip to Main Content

Gratulacje dla Bartosza Górczaka po powrocie z Tokio!

Mistrzu, przyjmij nasze gratulacje!

Były podziękowania, słowa uznania i życzenia sukcesów dla Bartosza Górczaka, który ustanowił nowy rekord życiowy w pchnięciu kulą (F53): 7,98 metrów i zdobył czwarte miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020.

W poniedziałek, w Sali Miejskiej w Buku, z Bartoszem Górczakiem z Szewc, pierwszym sportowcem w historii naszej gminy, który uczestniczył w Igrzyskach Paraolimpijskich spotkali się m.in. przedstawiciele urzędu, Rady Miasta i Gminy Buk, OSiR.

Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam wielki bukiet kwiatów wręczył żonie paraolimpijczyka, bo bez jej wsparcia trudno by było mówić o sportowych osiągnięciach. Słowa uznania padły też pod adresem rodziców naszego Mistrza, którzy zawsze w syna wierzą i pomagają jak tylko mogą. Również dzieci (jedno jeszcze w wózku, a drugi przedszkolak) sportowca dzielnie towarzyszyły ojcu  na uroczystości.

– Bardzo nas cieszy i jesteśmy dumni z tego, że mamy pierwszego olimpijczyka na terenie naszej gminy. Przyjmij nasze gratulacje i szczególne podziękowania za udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020 i zajęcie czwartego miejsca. Podziwiamy ciebie za charakter, determinację, wolę walki – mówił burmistrz, który w imieniu mieszkańców gminy wręczył Bartoszowi Górczakowi grawerton z podziękowaniami i słowami uznania za sportowe zmagania. Nastąpiło też symboliczne przekazanie specjalnego siedziska, które już jakiś czas temu gmina ufundowała i dostarczyła zawodnikowi. Sprzęt przygotowany na zamówienie mamy nadzieję, że będzie dobrze służył. Gospodarz gminy zapewnił olimpijczyka, że zawsze ma też możliwość przeprowadzenia treningów na terenie OSiR; licząc jednocześnie, że będzie zarażać swoją determinacją i pasją sportową innych mieszkańców, szczególnie młode pokolenie.

Podczas spotkania nie mogło też zabraknąć tortu, oczywiście z motywem olimpijskim. Na przygotowanie takiego tortu bukowska cukiernia otrzymała zamówienie po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni.

Sportowiec podziękował za okazane wsparcie. Opowiadał o niełatwych olimpijskich zmaganiach, w trakcie których wykonuje się ciężką sportową pracę, a niestety nie zawsze udaje się zdobyć medal. – Byłem dobrze przygotowany, za mną było wiele miesięcy ciężkiej pracy. Jednak do medalu zabrakło 27 centymetrów. Wynik powyżej 8 metrów, który za treningach udało się osiągnąć, okazał się niemożliwy podczas igrzysk paraolimpijskich – mówił Bartosz Górczak, zawodnik Klubu Start Gorzów, który dopiero w 2019 roku zaczął uprawiać paralekkoatletykę (srebrny medal Mistrzostw Europy w Bydgoszczy zdobył w tym roku), a jego trenerem jest Zbigniew Lewkowicz.

Olimpijczyk po chwili dodaje, że dopiero rozpoczyna swoją ścieżkę sportu paraolimpijskiego, a jego forma cały czas zwyżkuje. – Jeszcze pokażę, na co mnie stać.

Back To Top
Skip to content