skip to Main Content

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Drogie Druhny i Drodzy Druhowie Strażacy!

Każdego roku o tej porze obchodzimy święto wszystkich strażaków. Do ubiegłego roku, bez wyjątku, w ten szczególny dzień odbywały się uroczystości i spotkania, podkreślające wagę Waszej ochotniczej służby. W tym roku, 4 maja jest znowu inny, wynika to z faktu, że uczestniczymy w najważniejszej być może akcji ratowniczej naszych czasów. Jest nią oczywiście walka z trwającą epidemią.

Z ogromną odwagą i poświęceniem zmagacie się z zagrożeniami, ratując ludzkie życie i zdrowie. Strażacki mundur to symbol niezawodności, męstwa i ofiarności. Bycie strażakiem to nie tylko kwestia zawodu, lecz także, a może przede wszystkim, powołania do niesienia pomocy innym. Ta bezinteresowna służba drugiemu człowiekowi wymaga ciągłej pracy nad sobą, doskonalenia własnych umiejętności. Bywa wielkim wyzwaniem. Dobrze wiemy, że jest to służba bardzo odpowiedzialna, związana z ryzykiem, wysiłkiem i stresem oraz wymagająca hartu ducha i sprawności.

W imieniu mieszkańców Miasta i Gminy Buk oraz swoim chciałbym podziękować wszystkim druhnom i druhom ochotnikom z terenu naszej gminy za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Jednocześnie życzę niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, bezpiecznej służby oraz zawsze szczęśliwych powrotów z akcji do domu.

Podziękowania należą się także Waszym rodzinom i bliskim. To oni za każdym razem czekają na Wasz powrót do domu. Niech ich wsparcie i miłość będą dla Was oparciem w trudnym czasie.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Miasta i Gminy Buk
Paweł Adam

 

Back To Top
Skip to content