skip to Main Content

Sprzątanie gminy

Drodzy Mieszkańcy,
początek wiosny, to dobry czas na rozpoczęcie prac porządkowych w domach, ogrodach, a także w naszej gminie. To, jak dbamy o nasze środowisko, ma ogromny wpływ na nasze życie. Pomimo naszych działań związanych z utrzymaniem czystości na terenie gminy, w wielu miejscach wciąż powstają mniejsze i większe, nielegalne wysypiska śmieci. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, sołtysów, radnych, szkoły, stowarzyszenia, przedsiębiorców oraz jednostki OSP na wspólne sprzątanie naszej gminy.
Spotkajmy się, aby razem zadbać o nasze otoczenie. Wszyscy mamy realny wpływ na stan środowiska naturalnego.

Sprzątanie gminy odbędzie się 27 marca br. (sobota). Zbiórka osób chętnych o godz. 9.00 w wyznaczonych miejscach w Buku, a także w sołectwach, w których koordynatorami grup będą sołtysi.

Organizator akcji sprzątania, Miasto i Gmina Buk, zapewnia worki oraz rękawiczki. Uczestników prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Można dołączyć do dowolnej grupy w poniższych miejscach zbiórki:

Miejsca zbiórki:

 • Cieśle, Dakowy Suche (termin przełożony), Dobieżyn, Dobra, Sznyfin, Kalwy, Otusz, Niepruszewo, Pawłówko, Wiktorowo, Szewce, Wielka Wieś, Wysoczka, Żegowo, Wygoda – koordynatorami są sołtysi.
  Ustalają obszar i czas sprzątania.

 • Buk, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – koordynatorem będzie dyrektor Agnieszka Skałecka
  Wyznaczony obszar sprzątania 1
  Wyznaczony obszar sprzątania nr 2
 • Buk, Stadion Miejski – koordynatorem będzie dyrektor Jarosław Sznycer
  Wyznaczony obszar sprzątania nr 1
 • Buk, Staw “Baszta” (wyznaczone obszary sprzątania: “jeziorko” w Otuszu, tereny brzegowe jeziora Niepruszewskiego) – koordynatorem będzie pan Remigiusz Maciejewski (Młodzieżowa Szkółka Wędkarska Buk)
 • Buk, przy Stacji Pogotowia Ratunkowego
  Wyznaczony obszar sprzątania – koordynatorem będzie kierownik referatu SODG Feliks Straburzyński
 • Buk, skrzyżowanie DW 307 z drogą prowadzącą do cmentarza Żydowskiego (pierwsza w prawo wyjeżdżając z Buku, za ul. Przemysłową) – koordynatorem będzie radny Wojciech Dudkiewicz.
  Wyznaczony obszar sprzątania (od obwodnicy miasta w stronę cmentarza Żydowskiego, łącznie z kirkutem i powrót  Przemysłową w stronę obwodnicy)

Informacje dodatkowe pod numerem: 663 425 453 (Referat Spraw Organizacyjnych i Administracyjnych Urzędu Miasta).

Back To Top
Skip to content