skip to Main Content

Powstaną kolejne punkty szczepień przeciw COVID-19

Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Buk oraz Dyrektora Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań niebawem na terenie gminy rozpoczną działalność kolejne dwa punkty szczepień przeciwko-COVID-19.

Wytypowane zostały dwie lokalizacje, w których mieszkańcy będą mogli zaszczepić się.
Nowe punkty szczepień powstaną:

  • w budynku Branżowej Szkoły I Stopnia w Buku. Punkt jest tak usytuowany, by mógł funkcjonować także po ewentualnym powrocie młodzieży do nauki stacjonarnej.
  • w Niepruszewie, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji (przy pawilonie technicznym). Punkt ten będzie funkcjonował w budynku modułowym o powierzchni około 50 m2, w pełni dostosowanym pod względem sanitarnym do przeprowadzania szczepień. Na terenie Ośrodka zostały już ustawione trzy pawilony kontenerowe.

Dodatkowe punkty szczepień prowadzić będzie Szpital „Podolański” z siedzibą w Poznaniu. Wielkopolski Odział Narodowego Funduszu Zdrowia wyraził zgodę na powstanie tych tak bardzo potrzebnych do sprawnego przeprowadzenia akcji szczepień przeciwko COVID-19 placówek. Rozpoczną one działalność po dokonaniu odbioru przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

ZAŁĄCZNIK DO POBRANIA:
Kwestionariusz szczepienia z oświadczeniem

Back To Top
Skip to content