skip to Main Content

Bukowianie z Nagrodami Powiatu Poznańskiego

Karol Hołod i Karol Tuliszka zostali laureatami Nagrody Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2022. Uroczystość wręczenia Nagród odbyła się dzisiaj podczas sesji Rady Powiatu w Poznaniu. Karol Hołod zdobył III miejsce, a Karol Tuliszka – wyróżnienie.

Wnioskodawcą w konkursie był Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam. Powiat Poznański od lat wspiera i nagradza osoby z pasją, które działają na rzecz jego promowania.

Warto przypomnieć, że Karol Hołod od pół wieku jest aktywnym organizatorem i animatorem kultury w środowisku bukowskim. Jest współzałożycielem Bukowskiej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, a od 1975 roku jej dyrygentem i kapelmistrzem. Prowadzona przez niego orkiestra zagrała setki koncertów na festiwalach, dożynkach, przeglądach czy też konkursach.

Karol Tuliszka jest autorem cyfrowego portretu prezydenta Ukrainy Wolodymira Zełeńskiego. Grafika powstała w pierwszych kilkudziesięciu godzinach po wybuchu wojny na Ukrainie; na Instagramie Karola Tuliszki została wyświetlona ponad dwa miliony razy, a cyfrowy portret prezydenta Ukrainy był też widziany między innymi w relacjach telewizyjnych znanych stacji.

Pozostałymi laureatami Nagrody Powiatu Poznańskiego zostali: Zespół Wokalny Affabre Concinui (I miejsce), muzyk Maciej Kręc (II miejsce), gitarzysta Kacper Dworniczak (wyróżnienie).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Back To Top
Skip to content