skip to Main Content

Jubileuszowe bieganie w Tarnowie Podgórnym już 20 maja

Trwają wielkie przygotowania do 10. edycji Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym. Już 20 maja ulice wypełnią się zawodnikami, którzy zjadą się z całej Polski. Ta sportowa impreza słynie ze znakomitej atmosfery, którą tworzą mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne.

Pogoń za Lwem po raz czwarty odbędzie się na szybkiej, atestowanej 10-kilometrowej trasie, poprowadzonej ulicami Tarnowa Podgórnego. Pogoń za Lwem rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00, dwie godziny przed startem półmaratonu – głównego biegu rozgrywanego na dwóch pętlach.

Chcesz się zapisać i pobiec w ramach tegorocznej edycji biegu? Odwiedź stronę internetową www.bieglwa.pl i zapisz się już dzisiaj!

Strachy na Lachy przywitają na stadionie

To już pewne! Zespół Strachy na Lachy wystąpi podczas tegorocznej edycji Bieg Lwa. To właśnie przy dźwiękach ich muzyki zawodnicy Pogoni za Lwem oraz Półmaratonu Lwa będą wbiegać na ostatni odcinek trasy – będzie pięknie! Koncert będzie darmowy dla publiczności.

Dzieciaki dzieciakom

Bieg Lwa nie mógłby się odbyć bez zawodów dzieci. Specjalnie przygotowana dla nich konkurencja – Bieg Lwiątek zachęca dzieci i młodzież do 15. roku życia, by towarzyszyły rodzicom podczas tego sportowego święta w Tarnowie Podgórnym i samodzielnie sprawdziły się na krótszych dystansach. Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe zmierzą się na odcinkach od 100 m do 1500 m.

– Bieg Lwiątek to jedno z naszych najważniejszych wydarzeń wchodzących w skład Biegu Lwa, dlatego wspólnie z Partnerem biegu Grupą Cichy-Zasada, wkładamy wiele wysiłku w to, aby był to bieg, który wyróżnia się na tle innych tego typu zawodów – komentuje Piotr Modzelewski, Dyrektor Biegu Lwa.

Zapisy na Bieg Lwiątek wystartowały 12 kwietnia. Warto dodać, że Bieg Lwiątek jest jedną z największych imprez sportowych dla dzieci w Polsce! Dochód z zapisów zostanie przeznaczony na cele charytatywne wspierające dzieciaki z Gminy Tarnowo Podgórne.

Rywalizacja drużynowa

Mimo że główne dystanse to biegi indywidualne, organizatorzy chętnie wspierają rywalizację drużynową. Podczas Festiwalu Biegu Lwa odbędą się sztafety firmowe, pokoleń, 4×400 m oraz bieg osób niepełnosprawnych ze stowarzyszeniem Tarson. Sztafety są dobrym sposobem na integrację całych rodzin, współpracowników oraz dzieci! Zapisy trwają do 12 kwietnia.

EXPO bogate w atrakcje

Bieg Lwa to wiele więcej niż zawody sportowe. W sobotę działać będzie EXPO Lwa, a tam czekać będzie moc atrakcji przygotowanych przez 50 firm i organizacji. Wiadomo już, że będzie to największe expo w historii! Każda strefa będzie miała określoną specyfikę – od kulinarnych, przez kreatywne i artystyczne, po sportowe i relaksu, a także adrenaliny i elektromobilności. Warto pamiętać, że tego dnia wszystkie atrakcje są otwarte i darmowe dla wszystkich mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne. Mocną stroną będzie zapewne strefa profilaktyki zdrowotnej i sportu, ale też zlot foodtrucków i strefa piwna.

Bieg współfinansowany jest przez Gminę Tarnowo Podgórne.

Back To Top
Skip to content